Sosyal Aktiviteler

Sosyal Aktiviteler

Sosyal Aktiviteler

  • Okulunuzda öğrencilerinizin kullandığı sosyal alanlar var mı?

Evet okulumuzda öğrencilerimizin kullanabileceği kapalı ve açık spor salonu, kütüphane, kafeterya… gibi alanlar vardır.

  • Yurt dışı seyahatinizin amacı nedir?

Öğrencilerimizin farklı başkentlere yapacağı gezilerle farklı kültürleri tanımalarını istiyoruz.

       Öğrencilerimiz için açılan kulüplerimiz nelerdir?
      
Öğrencilerimizin akademik gelişimini desteklemek için okulumuzda mevcut olan sosyal alanlarının kullanılabileceği kulüplerimiz açılır. Basketbol, voleybol, tekvando, jimnastik, yüzme, resim(ebru, karakalem) piyano, gitar, keman, futbol… gibi kulüplerimiz sene başında öğrenci ve veli talebi ile belirlenerek açılır.

       Şehir içi ve şehir dışı gezileriniz var mı?
      
Öğrencilerimizde sene başında planlanan sosyal aktivite takvimine göre şehir içi ve şehir dışı gezilerimiz vardır. Şehir içi gezilerimiz daha çok milli değerler ve kültürel gelişimler konusunda Anıtkabir, müzeler, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında yaşlılar yurdu, down sendromlu çocukların bulunduğu özel öğretim kurumları, sevgi evleri… gibi aktivitelerdir.
       Yukarıda belirttiğimiz gezilerimiz daha çok ilköğretim ve ortaöğretim grubu öğrencilerimizle yapılırken, lise grubu öğrencilerimiz ile de kitap fuarı, üniversite tanıtım gezileri ve şehir dışı gezileri şeklinde düzenlenen etkinliklerimiz vardır. Her yıl Abant Gölü, Ilgaz, Çanakkale… gibi şehir dışı etkinliklerimiz düzenlenir.

       Her yıl okul olarak düzenlediğiniz aktiviteleriniz var mı?
      
Her yıl bahar şenliğimiz, yıl sonu pikniğimiz, mezuniyet yemeğimiz, yardım amaçlı düzenlenen kermesimiz geleneksel olarak düzenlenen aktivitelerimizdir.
 

     Kulüpleriniz haftada kaç saattir?
Her kulüp aktivitesi haftada 1 ders saati olacak şekilde gerçekleşir. Ancak yüzme, basketbol, tekvando, gibi bazı kulüpler daha uzun devam eden kulüplerdir. Örneğin; yüzme 2 saat(120dk) , tekvando, basketbol, 60dk şeklinde devam eder.

       Benim çocuğumun belirli bir spor dalında başarısı var ise nasıl destekliyorsunuz?
      
Öğrencimizin başarılı olduğu spor dalında alanımız mevcut ise antrenörlerimiz ile aynı alanda diğer başarılı olan çocuklarımız ile çalışmalarını yaparak il ve ilçe geneli yarışmalara katılarak okulumuzu temsil edecek şekilde öğrencimiz desteklenir.


Paylaş