Yurtdışında Eğitim

Yurtdışında Eğitim

Yurtdışında Eğitim

Başkent Örnek Koleji öğrencileri birer dünya vatandaşı olarak yetiştirilmektedir. Öğrenciler gerek alacakları İngilizce eğitimi, gerekse eğitimleri süresince katılabilecekleri yurtdışı gezi ve eğitim faaliyetleriyle büyük bir özgüvene sahip olacaklardır. Başkent Örnek Koleji öğrencileri eğitim ve kariyer arayışlarında Türkiye ile sınırlı kalmamayı, ideallerine sahip çıkmayı, kendileri için en iyi ve en doğru seçenekler dünyanın neresindeyse, onlara ulaşmayı öğrenecekler, bu vizyon ve özgüvene sahip olacaklardır.

Yurtdışı Yaz Okulları

Yaz tatilinde  belirli sürelerle düzenlenen yaz okulu programlarında öğrencilerimiz İngiltere, ABD, Kanada, Malta, İspanya, Fransa, Malta, Almanya ve İsviçre’de düzenlenen yaz okullarına katılabilmektedir. Başkent Örnek Koleji öğretmenlerinin katılım ve gözetiminde yürütülen bu programlar sayesinde öğrencilerimiz;

  1. Yurtdışında yaşam ve eğitim deneyimi kazanırlar.
  2. Özgüven ve kendi kendine yetebilme deneyimi edinirler.
  3. Yabancı arkadaşlar edinme ve bu yolla İngilizce pratiği yapma özgüveni kazanırlar.
  4. Alacakları yoğun pratik İngilizce dersleri ile İngilizce’lerini ilerletirler
  5. Birçok yeni yer görürler ve unutamayacakları bir yaz tatili geçirirler.

Yurtdışı Kültür Turları

Öğrencilerimiz için her yıl dünyanın değişik yerlerine kültür turları düzenlenir. Bu turlar ile öğrencilerimiz birer dünya gezgini haline gelir, yolculuk edebilme alışkanlık ve özgüvenine sahip olurlar. ‘’Dünya vatandaşı olmak’’ hedefimiz için öğrencilerimizin bu gezilere katılmasını çok önemsiyoruz.


Paylaş