Spor Faaliyetleri

Spor Faaliyetleri

Spor Faaliyetleri

Başkent Örnek Okulları için spor kültürü, beden eğitimi dersinden çok daha fazlasıdır.. Dünyada dili, dini, ırkı farkli insanlari birlestiren önemli bir vasıtadır.Öğrencilerimize beden eğitimi yanı sıra spor kültürü ve literatürü üzerine de sistemli bir eğitim verilir. Bu sayede öğrencilerimizin;

 

  • Spor ile iç içe yaşamanın önemini kavramaları,
  • Düzenli spor yapma kültür, disiplin ve bilincine sahip olmaları,
  • Takım olma ve takım ruhu kavramlarını içselleştirmeleri,
  • Birçok farklı spor dalları ve spor literatürü hakkında bilgi sahibi olarak nitelikli bir sporcu ve spor izleyicisi olmaları amaçlanmaktadır.

             Günümüzde her alanda meydana gelen hızlı değişim ve gelişmeler beden eğitimi ve spor alanında da kendini göstermektedir.
             Başkent Örnek Okulları’nda beden eğitimi ve spor programları öğrencilerimizin olgunlaşma çağındaki bütün ihtiyaçlarını ve özelliklerini dikkate alacak şekilde düzenlenmiştir. Beden eğitimi dersin öğrencinin zihinsel ve duygusal gelişimine olumlu katkı sağlamaktadır.
             Başkent Örnek Okullarında kadın ve erkek antrenörlerin bulunması, açık ve kapalı spor salonu alanlarının mevcut olması ve bu alanlarda her türlü malzemenin bulunması spora verilen önemi göstermektedir. Beden eğitimi ve spor kişinin kalıtımsal fiziki güç ve yeteneklerinin, ruhsal toplumsal ve kişiliğinin eğitimidir. Beden eğitimi ve sporun öğrencilerimizin eğitimdeki yerinin çok önemli olduğu bu yüzden de eğitim sistemi içinde desteklenmesi gerektiğini bilerek spora daha fazla yer veriyoruz.


Paylaş