Beslenme

Beslenme

Beslenme

Sağlıklı beslenme, vücudun büyüme, gelişme ve günlük işlevlerinin sürekliliğinin sağlanması için gerekli olan besin öğelerinin yeterli miktarlarda alınmasıdır.

Sağlıklı beslenme alışkanlıklarının temeli çocukluk döneminde atıldığından bu çağlarda verilecek eğitim birey olma yolundaki çocuk için çok önemli olmaktadır.

Başkent Örnek Koleji öğrencileri bu konuda sistemli bir eğitim / öğretime tabi tutularak, dengeli ve bilinçli beslenen bireyler haline gelirler. Dengeli ve doğru beslenmeyi bir yaşam biçimi olarak algılar ve içselleştirirler.

       Beslenme eğitimi sadece sınıfı değil aynı zamanda okul programlarını ve çalışanlarını, aile ve içinde yaşanılan toplumu da kapsamaktadır. Beden eğitimi öğretim programı ile yaş, cinsiyet ve kültürel açıdan uygun fiziksel aktiviteler ile beslenme eğitimi etkin bir şekilde destelenmektedir
       Eğitimde dengeli beslenme şart! Çocukların okulda yedikleri besinler öğrenme kapasitelerini de etkiliyor. Başkent Örnek Okulları olarak öğrencilerimizin günlük kalori gereksinimlerine uygun olacak şekilde hazırlanmış her besinden (karbonhidrat, yağ, protein, mineraller) yeteri kadar alabilecekleri bir menü ile dengeli beslenmelerini sağlıyoruz.


Paylaş