Başkent Örnek Ortaokul

Başkent Örnek Ortaokul

Başkent Örnek Ortaokulu olarak tüm öğrencilerimizi özel ve biricik olarak görmekteyiz. Bireysel farklılıkları dikkate alan,milli ve manevi değerlerini özümsemiş,akademik ve sosyal açıdan yetiştirilmiş,dünyadaki bilimsel gelişmeleri takip eden ve dünya kültürüne de uyum sağlayan örnek nesiller yetiştirmekteyiz.

--Okulumuzda hafta içi tam gün ve cumartesi günleri eğitim-öğretim yapıyoruz.

YABANCI DİL ÖĞRETİMİ

**Beşinci(5.) sınıftan itibaren öğrencilerimize yoğunlaştırılmış İngilizce dil eğitim programı uygulamaktayız. Öğrencilerimize dil eğitimi verirken gramer öğretiminin yanı sıra anadili İngilizce olan eğitmenlerimiz tarafından Speaking dersleri de vermekteyiz.

**Her öğrencimizi uluslararası geçerliliği olan Cambridge dil sertifika sınavlarına uzman eğitmenlerimiz tarafından hazırlamaktayız. Okulumuz Cambridge sınav merkezince başarı sertifikası ile ödüllendirilmiştir. Ayrıca okulumuz Cambridge sınav merkezi olarak seçilmiştir.

AKADEMİK ÇALIŞMALARIMIZ

Başkent örnek ortaokulunda 5.6.7. ve 8.Sınıfta işlenen konuların birbirine bağlı olması sebebiyle okulumuzda LGS(Liselere giriş sınavı) sürecini 6.Sınıftan itibaren başlatıyoruz. Bu süreci 8.Sınıfa kadar sürekli ve düzenli arttırarak öğrencilerimizi sınava hazırlıyoruz.Okulumuzun güçlü akademik kadrosu sayesinde gerek deneme sınavlarında gerekse yazılı sınavlardaki sonuçları hemen değerlendirip öğrencilerimize birebir etüt verip destek eğitimi uygulamaktayız.Ayrıca 8.Sınıflara sınava yakın bir dönemde kamp programı uygulamaktayız.Kamp döneminde öğrencilerimizdeki eksiklikleri görüp anında birebir etütlerle çözüm üretiyoruz.

ÖĞRENCİ TAKİP SİSTEMİ ‘EĞİTİM KOÇLUĞU’

Başkent Örnek Ortaokulunda öğrencilerimizin hem akademik hem de sosyal açıdan takibi yapılmaktadır. Bu takip sisteminin adı ‘Eğitim Koçluğu’ sistemidir.

Eğitim koçluğu sistemi öğrenci-eğitim koçu-rehberlik birimi-veli ve idare arasında kurulan iyi bir iletişim ağı ile uygulanmaktadır. Bu sayede öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimlerini yakından takip edilmekte ve yönlendirmelerde bulunulmaktadır.

Eğitim koçları öğrencilerimizin okuldaki velileri siz velilerimizin de temsilcileridir.

SINIFLARIMIZ

Sınıflarımız bireysel öğrenmeye uygun aynı zamanda da takım çalışmasının yapılabileceği ölçülerdedir. Öğrencilerimizin her birinin kitaplarını ve diğer eşyalarını muhafaza etmeleri için dolapları bulunmaktadır.Ayrıca tüm sınıflarımız akıllı tahta ile donatılmıştır.

FEN LABORATUVARI

Okulumuzda Fen Bilimleri öğretimi konusunda her türlü araç ve gereç  bulunmaktadır. Fen Bilimlerini öğrencilerimizin yaparak ve yaşayarak öğrenmeleri için derslerimizi laboratuarda işlemekteyiz.

KÜTÜPHANE

Öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve onları araştırmaya yönlendirmek amacıyla kütüphanemiz bulunmaktadır.

SPOR SALONUMUZ

Öğrencilerimize sağlıklı yaşam alışkanlığı kazandırmak ve sporu yaşamın bir parçası haline getirmek için okulumuzda spor salonları mevcuttur. Ayrıca öğrencilerimizi yetenekleri ölçüsünde lisans almaları için yönlendirmekteyiz

Sportif faaliyetlerimizi basketbol, voleybol ve futbol kulüpleri ile desteklemekteyiz.

SERVİS HİZMETİ

Serviste geçen zamanı eğitimin bir parçası olarak görüyoruz. Her serviste görevli bir öğretmenimiz bulunmaktadır. Ayrıca serviscell ile tüm servis hareketlerini velilerimize anında iletiyoruz.

TEMİZLİK VE HİJYEN

Eğitim ortamlarını ve ortak kullanım alanlarını görevli personelimizce özenli bir şekilde temizliyoruz.


Paylaş